Přežranej kocour

15. 10. 2010 10:02:18
Tématem včerejšího pořadu Máte slovo na ČT1, bylo snižování platů soudců a srovnání škrtů oproti zbylým státním zaměstnancům. Do jisté míry bych souhlasila s oběma stranami.

„...Když Státním zaměstnancům platy zvyšovali, soudcům je zmrazili!“ Argumentoval president soudcovské unie pan Libor Vávra

Pan Bok křičel: „... Soudci by měli být neúplatní i za deset tisíc!“

Státní zástupce Pan Lata mu opáčil: „..Myslíte si, že soudce s deseti tisíci bude míň korumpovatelný, než soudce, který bere 100 tisíc?"

Pan Bok na to tak trochu ztratil glanc a křičel cosi o demagogii.

Paní Jílková se mu snažila ucpat ústa nějakým papírem a nabízela své místo moderátora.

Zároveň dole na obrazovce běžely titulky rozčílených občanů, kteří hrdinně dokáží v naší zemi přežít i s platem 14 000 ,-Kč. Tak proč by nemohli přežít soudci?

Nenápadný výrok jednoho z diváků, že Soudnictví by mělo být SOUKROMÉ mně ovšem doslova zvedl ze židle!

Žabomyší boj o pár korun cloumá emocemi davů....Zatímco kdesi v ústraní si tiše vrní SOUKROMÝ přežraný kocour! (Dříve než ovšem na kocoura ukážu prstem, chtěla bych se zamyslet nad jednou věcí.... Je plat 50-80 000 Kč. měsíčně málo, nebo hodně, při stávajících cenách v naší zemi??? Mám nyní na mysli reálnou kupní sílu! Není náhodou spíše špatně skutečnost, že hrdinná matka se 4 dětmi „vystačí“ i se 14 000 ????? Porozhlédněme se kolem po světě! Jaké platy vůči zboží a vůči službám, tedy jakou kupní sílu mají lidé ve vyspělých zemích EU???? Ale kdepák ve vyspělých! V zadluženém Řecku má obyčejný soukromý malíř pokojů průměrný výdělek 80 000Kč (v přepočtu z EU) Při srovnatelných cenách zboží i služeb! Jsou snad naši soudci horší, než řecký malíř pokojů??? V čem je tedy chyba??? Těch chyb je víc pochopitelně...nejsem ekonom a neznám podrobnosti... Jednu věc však právě v oblasti soudnictví, vidím zřetelně! PŘEŽRANÉHO KOCOURA! A tím přežraným kocourem jsou

SOUKROMÉ ROZHODČÍ SPOLEČNOSTI!

Prokazatelný PRŮMĚRNÝ DENNÍ PŘÍJEM SOUKROMÉHO ROZHODCE činí 25 000,-Kč. !!!! Přičemž na rozdíl od studovaného a prezidentem republiky jmenovaného SOUDCE, ROZHODCE nejenže nemusí splňovat naprosto žádné nároky na vzdělání (stačí i nedokončené základní) Ale nenese za své výroky ani naprosto žádnou zodpovědnost a pro vynášení svých rozhodčích nálezů, nemusí v podstatě ani splňovat žádné podmínky nepodjatosti! O MORÁLNÍCH ASPEKTECH ROZHODCOVSKÉHO POVOLÁNÍ....Snad ani netřeba mluvit!

Argument, že Rozhodčí soudy URYCHLUJÍ soudní řízení je v případě soukromých Rozhodčích společností zcela IRELEVANTNÍ!

Řada podvodných podnikatelů, si postavila na spolupráci se SOUKROMÝMI ROZHODCI A EXEKUTORY celé živnosti! Tyto "podnikatelské" tandemy, (jejichž "podnikatelská" činnost balancuje leckdy až na hraně zákona) pak zcela cíleně produkují kauzy, které OBÍRAJÍ OBYČEJNÉ OBČANY O STATISÍCE! Následně pak svojí „podnikatelskou“ činností, vlastně přidělávají práci Občanským soudům, které musí řešit KAUZY OKRADENÝCH OBČANŮ, kteří se nebáli do sporu s Rozhodci vstoupit.

Práce Soukromých Rozhodců je tedy ve vztahu k ekonomice naší země naprosto kontraproduktivní!

Umíte si představit, jak jsou tací nažraní „podnikatelé“ vysmátí, když pak vidí, jak se veřejně řeší taková z jejich pohledu almužna padesáti, či osmdesáti tisíc?

A toto je právě z mého pohledu NEMORÁLNÍ, NEEKONOMICKÉ a NEPOCHOPITELNÉ !

TOTO by se mělo řešit veřejně v médiích i na půdě parlamentu a nikoli ZÁSTUPNÝ PROBLÉM, jakým otázka platu soudců v podstatě je!


Autor: Světlana Glaserová | pátek 15.10.2010 10:02 | karma článku: 28.39 | přečteno: 2577x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Josef Košíček

Respekt č. 25: O hrdince kapitalistické práce

Mnichovská zrada: České děvče pracovalo za čtvrtmilionu měsíčně šestnáct hodin denně a nedostalo ani pořádně najíst

18.6.2019 v 19:26 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 759 | Diskuse

František Boudný

Staví vám dům cikán nebo Ukrajinec?

A rohlíky a pivo nakupujete ve večerce u Němce nebo u Vietnamce? Menšiny nezmiňuju, abych rozdmýchával nějaké nálady, ale ptám se: proč u nás někteří pracovat můžou, ale nechtějí ‒ a jiní chtějí, ale nemůžou?

17.6.2019 v 16:13 | Karma článku: 19.41 | Přečteno: 1203 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihy

Když na podzim loňského roku vyšla první zpráva Národní rozpočtové rady, dostala od premiéra čočku. Prý je neseriózní a lidi jen straší. Za „ne zcela korektní“ ji označilo i ministerstvo financí.

14.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 46.97 | Přečteno: 11359 | Diskuse

Martina Doleželová

a zase ta EET...

Prý se narovná podnikatelské prostředí. Malí, velcí, všem stejně. Služby se zdražily, sociální jistoty podnikatelů se nezměnili... Placená dovolená? Co to je?

11.6.2019 v 14:17 | Karma článku: 32.67 | Přečteno: 1124 | Diskuse

Pavel Makovec

Vývoz mléka do Německa aneb naše „Silné Česko“

Dnešní zpráva o tom, že největší česká mlékárna Madeta přijde o dodávky 200 tisíc litrů mléka denně od českého mlékařského a hospodářského družstva JIH kvůli 30-40 haléřům za litr mléka odhaluje bídu českého národního hospodářství

7.6.2019 v 15:49 | Karma článku: 37.83 | Přečteno: 2077 | Diskuse
Počet článků 44 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2090

Spisovatelka - výtvarnice

knihy

Kdopak by se šmejdů bál? 2015   

Rusanda na větvi 2016

https://www.bux.cz/autor/83894-glaserova-svetlana

Nově taky ještě nevydaná kniha 

Trosečník sibiřský

 

 

 

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz