Petice-Stop rozhodčím doložkám ve spotřebitelských smlouvách

16. 11. 2010 10:43:48
MINISTR SPRAVEDLNOSTI JUDr Jiří Pospíšil Ministerstvo spravedlnosti CR Vyšehradská 16 128 10 Praha 2 Petice občanů (dle §1 odst.1 zákona c.85/1990 Sb.,) ZA ZÁKAZ ROZHODCÍCH DOLOŽEK VE SPOTREBITELSKÝCH SMLOUVÁCH Vážený pane ministře ! Obracíme se na Vás s důvěrou, jako na veřejnou osobu zvolenou občany této země do Vaší nynější funkce. Jsme toho názoru, že současný stav ochrany práv spotřebitelů, naprosto neodpovídá skutečnosti, že žijeme ve 21 století v srdci Evropy!

Jedná se konkrétně o to, že zcela v rozporu s doporučením Komise Evropské unie, nebyl doposud do zákonů ČR implementován ZÁKAZ ROZHODČÍCH DOLOŽEK VE SPOTŘEBITELSKÝCH SMLOUVÁCH . Přesto, že implementace tohoto zákazu, byla posledním přáním pana ombudsmana Otakara Motejla, které na půdě parlamentu 10. února tohoto roku vyslovil, nebylo jeho přání doposud vyslyšeno. Ba naopak údajně dokonce sílí tlaky, které se snaží implementaci tohoto zákazu opět upozadit.

Často se v diskusích na internetu i jinde setkáváme s názorem, že „...Za blbost se platí!“

V témže duchu se ostatně odvíjí i osvětová kampaň, díky níž můžeme vidět na každém rohu drahé bilboardy s nápisem " Podepsat můžeš-Přečíst musíš!" a na stéjné téma, byly odvysílány i spoty v ČT. Ano jistě! Mediální osvěta nabádající spotřebitele k obezřetnosti, je určitě chvályhodným, ale rozhodně nikoli dostatečným prostředkem!

Co si pomyslíte o kapsáři v MHD, který se dovolává své beztrestnosti s argumentem, že přeci na každém okně v tramvaji je nalepená cedulka "Pozor na kapesní zloděje" a všichni cestující si to mohli přečíst? A co si pomyslíte o "ruce zákona", která mu tento argument uzná?

Jaký je rozdíl, mezi kapsářem v tramvaji a realitním makléřem (podomním prodejcem hrnců, pojišťovacím agentem...atd), který naprosto cíleně vstupuje do vašeho domu se záměrem vás oklamat a následně s použitím Rozhodčí doložky okrást?

Evidentní je, že je rozdíl pouze v objemu lupu! A taky v tom, že kapsář je o poznání méně chráněn zákony!

Tisíce občanů naší země trpí vinou děravých zákonů, tisíce občanů vinou liknavosti předchozí vlády, přichází o statisíce korun, o celoživotní úspory a leckdy i o střechu nad hlavou! Člověk nemusí být ani zadlužen a přeci, si NIKDY nemůže být jistý, zda na jeho dveře jednoho dne nezabuší exekutor! Neboť právě tandemy nepoctivých podnikatelů propojených se soukromými rozhodčími soudy a soukromými exekutory, páchají (pod záštitou doslova děravých zákonů) na právně nevzdělaných lidech, naprosto nepředstavitelná zvěrstva!

Rádi bychom ještě upozornili na nedávný rozsudek, kdy Evropský soud pro lidská práva řešil konkrétní případ pana Pavla Sudy, který v Česku svůj spor u rozhodčího soudu prohrál. Soudci ve Štrasburku ovšem rozhodli, že bylo porušeno jeho právo na soudní ochranu a stát nyní musí panu Sudovi zaplatit v přepočtu 98 000,- Kč za náklady, které s řízením měl.

Kolik poškozených občanů, se bude ještě muset odvolávat do Štrasburku, než naší Vládě dojde, že s takto nastavenými zákony do Evropy prostě NEPATŘÍME?

Marcus Tullius Cicero napsal již r. 50 př.n.l. : "Proto jsou zákony dány, aby silnější nemohl všechno!"

Doufejme, že si tento výrok vezmou konečně již k srdci i naši zákonodárci a v CO NEJKRATŠÍ DOBĚ IMPLEMENTUJÍ DO ZÁKONŮ ČR ZÁKAZ ROZHODČÍCH DOLOŽEK VE SPOTŘEBITELSKÝCH SMLOUVÁCH

Za o.s. „stop trestuhodným obchodním praktikám-STOP“

Světlana Glaserová Pětihosty 73,251 67

Vycinkali jsme si Demokracii, tak ji sakra začněme používat!Text PETICE můžete podpořit svým elektronickým hlasem na adrese:http://www.petice.net/-stop-rozhodcim-dolozkam-ve-spotrebitelskych-smlouvach

Ti snaživější z Vás, mohou PETICI a Podpisový arch vytisknout a sbírat fyzické podpisy, které mi prosím zasílejte na adresu Světlana Glaserová,Pětihosty 73,251 67. Děkuji Vám předem za podporu!

Tímto se připojuji svým podpisem k Petici

ZA ZÁKAZ ROZHODČÍCH DOLOŽEK VE SPOTŘEBITELSKÝCH SMLOUVÁCH

Dne Jméno Příjmení Adresa Podpis

Autor: Světlana Glaserová | úterý 16.11.2010 10:43 | karma článku: 24.17 | přečteno: 1825x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Josef Košíček

Respekt č. 25: O hrdince kapitalistické práce

Mnichovská zrada: České děvče pracovalo za čtvrtmilionu měsíčně šestnáct hodin denně a nedostalo ani pořádně najíst

18.6.2019 v 19:26 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 759 | Diskuse

František Boudný

Staví vám dům cikán nebo Ukrajinec?

A rohlíky a pivo nakupujete ve večerce u Němce nebo u Vietnamce? Menšiny nezmiňuju, abych rozdmýchával nějaké nálady, ale ptám se: proč u nás někteří pracovat můžou, ale nechtějí ‒ a jiní chtějí, ale nemůžou?

17.6.2019 v 16:13 | Karma článku: 19.41 | Přečteno: 1203 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihy

Když na podzim loňského roku vyšla první zpráva Národní rozpočtové rady, dostala od premiéra čočku. Prý je neseriózní a lidi jen straší. Za „ne zcela korektní“ ji označilo i ministerstvo financí.

14.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 46.97 | Přečteno: 11352 | Diskuse

Martina Doleželová

a zase ta EET...

Prý se narovná podnikatelské prostředí. Malí, velcí, všem stejně. Služby se zdražily, sociální jistoty podnikatelů se nezměnili... Placená dovolená? Co to je?

11.6.2019 v 14:17 | Karma článku: 32.67 | Přečteno: 1124 | Diskuse

Pavel Makovec

Vývoz mléka do Německa aneb naše „Silné Česko“

Dnešní zpráva o tom, že největší česká mlékárna Madeta přijde o dodávky 200 tisíc litrů mléka denně od českého mlékařského a hospodářského družstva JIH kvůli 30-40 haléřům za litr mléka odhaluje bídu českého národního hospodářství

7.6.2019 v 15:49 | Karma článku: 37.83 | Přečteno: 2077 | Diskuse
Počet článků 44 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2090

Spisovatelka - výtvarnice

knihy

Kdopak by se šmejdů bál? 2015   

Rusanda na větvi 2016

https://www.bux.cz/autor/83894-glaserova-svetlana

Nově taky ještě nevydaná kniha 

Trosečník sibiřský

 

 

 

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz