Realitní kancelář Prolux Consulting Int.s.r.o. dále řádí!

9. 06. 2011 9:54:10
Včera padl rozsudek, který poměrně názorně ukazuje na čí straně stojí česká Justice. Ochrana spotřebitelů před zvůlí profesionálních podvodníků je nulová. Nejsou nic platné ani reportáže, ani demonstrace. Svobodu slova si můžeme klidně strčit za klobouk, neb žijeme v Exekustánu a vypadá to, že lepší to v blízké budoucnosti nebude. Soudy porušují ústavní právo občana na spravedlivý soud jako na běžícím pásu. Návrhy které padly v Parlamentu stran zrušení rozhodčích doložek ve spotřebitelských smlouvách byly převálcovány. Jsme vydáni na pospas Justiční mafii! V kapsách gaunerů mizí miliardy ze státní pokladny a důstjnost obyčejných lidí je zašlapávána do země! Předkládám zde smutný příběh paní Alenky, na kterém lze názorně vidět, čeho všeho jsou naše soudy schopny.

Dne 22.6.2010 podepsala paní Alenka smlouvu s Proluxem. V této smlouvě si vymínila změnu a to v délce trvání smlouvy ze 12ti měsíců na 2 měsíce. Makléřka Pošvářová tuto změnu provedla a svým podpisem stvrdila.

Hned 24.6.2010 objevila paní Alenka co je Prolux zač a poslala žádost o neprodloužení smlouvy.

Na toto odstoupení neobdržela od Proluxu žádnou odpověď. Považovala tedy po uplynutí 2 měsíců smluvní vztah za ukončený a svou nemovitost prodala.

Dne 3.11. 2011 odeslala ale pro jistotu ještě jeden dopis v němž zaslala Proluxu i kopii dodejky jako důkaz, že smlouva byla řádně ukončena.

Když byla nemovitost přepsána na nového majitele, obdržela Alenka 3.12.2010 zálohový list na 97 920,-Kč s odůvodněním, že k prodeji došlo za účinnosti smlouvy. Přičemž ve vyjádření, které Zálohový list provázelo, nebyla ani zmínka o tom, že by mohla být smlouva již neplatná! Prolux to prostě vzal, jako hotovou věc, že se vlastně paní Alenka se svojí žádostí o neprodloužení smlouvy o 4 dny zpozdila. Protože tím, že smlouvu podepsala jen na 2 měsíce, tak se do výpovědní dvouměsíční lhůty nemohla vejít. Aby tuto podmínku splnila, můsela by totiž bývala zcela absurdně smlouvu vypovědět dřív, než ji podepsala. Alenka se tedy místo na 2 měsíce, upsala rovnou na 14 měsíců, neboť se platnost smlouvy již při jejím podpisu automaticky prodloužila.

Paní Alenka napsala proti zálohovému listu odpor a jelikož se bála, že Prolux proti ní použije i zbraně rozhodčí doložky u Sdružení rozhodců a.s. konkrétně se jmenovaným rozhodcem Kulhánkem, který pochopitelně nikdy nerozhodl ve prospěch klienta. Podala tedy paní Alenka ještě žalobu na určení neplatnosti smlouvy, kde vypsala všechny důvody neplatnosti, včetně odůvodnění naléhavosti právního zájmu tím, že se cítí být ze strany Proluxu ohrožena na svém majetku.

Vzhledem k tomu, že se zcela jasně jednalo o podvod ze strany Proluxu již tím, jak byla k podpisu smlouvy zmanipulována pomocí klamavých praktik a vzhledem k celkově velmi velmi velmi nedobré pověsti Proluxu, předpokládala paní Alenka, že včerejší soud proběhne jednoznačně v její prospěch.

Soudkyně měla ovšem na věc jiný názor a žalobu zamítla pro nedostatek naléhavosti právního zájmu

Přičemž nedostatek této naléhavosti spatřovala zřejmě především ve špatně formulovaném žalobním návrhu, neboť údajně nemělo být žádáno určení neplatnosti smlouvy, ale určení neplatnosti právního úkonu podpisu smlouvy!!!!!!!

Paní Alenka měla podle paní soudkyně rovněž počkat, až bude obžalována Proluxem u Rozhodčího soudu a pak se bránit! Bránit se ovšem proti rozhočímu nálezu, který je zároveň pravomocným exekučním titulem je přitom velmi obtížné, né li nemožné.

Paní Soudkyně se tedy absolutně neobtěžovala zabývat žádnými důkazy svědčícími ve prospěch paní Alenky a žalobu prostě smetla ze stolu!!!!

Podle mého názoru ty stohy důkazných materiálů svědčíích o soustavném porušování práv klientů ze strany Proluxu ani nečetla!

Takovéto výhradně formální jednání bez zkoumání hmotné podsta sporu, je ze strany soudů vůči spotřebitelům, kteří hledají pod křídly státní justice ochranu před zvůlí podvodníků, DONEBEVOLAJÍCÍM ZVĚRSTVEM!!!!!

Ke klientům poškozeným RK Prolux Consulting Int.s.r.o. se ovšem otočila zády i Policie OHK!!! Neboť u včerejšího soudu zazněla slova o tom, že bylo doručeno vyjádření Policie v tom smyslu, že policie dospěla k názoru, se ze strany Proluxu o žádný podvod nejedná.

Takže i Policie se přiklonila na stranu gaunerů a rozhodla se, že je pro ni pohodlnější (možná i výhodnější) chránit podvodníky a pomáhat zlodějům!!!

Že ČOI chytila za ruku a následně pokutovala dva makléře Proluxu, nikoho již dále nezajímá!

Ministerstvo vnitra je údajně nekompetentní zasahovat do vyšetřování!

Ministerstvo spravedlnosti už vůbec ne!

Kde má tedy obyčejný člověk hledat zastání?

Obrátit se se žalobou k Evropskému soudu, lze až po vyčerpání všech jiných opravných prostředků, tedy všech odvolání dovolání a stížností!

Než by takové mnohaleté martýrium obyčejný člověk podstoupil, tak to většinou vzdá a podvolí se zvůli justičních zločinců...Příjde raději o své peníze, o důchod, střechu nad hlavou, nebo zemře.

Více o Proluxu odvysílala předevčírem TV Prima v pořadu Soukromá dramata:

http://www.iprima.cz/videoarchiv/143234

Autor: Světlana Glaserová | čtvrtek 9.6.2011 9:54 | karma článku: 34.69 | přečteno: 3115x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Mária Tvrdoňová

Môže sa sociopat stať kresťanom a dostať sa do neba?

Ak je pravdivý materialistický svetonázor, že všetky rozhodnutia človeka sú len výsledkom procesov, ktoré prebiehajú v jeho mozgu, máme vôbec slobodnú vôľu a mal by byť človek potrestaný za zlé činy?

20.6.2019 v 9:25 | Karma článku: 5.27 | Přečteno: 120 | Diskuse

Vladimír Havránek

Zkorumpovaný antimonopolní úřad zve na Letnou...

To, co se děje v posledních měsících na antimonopolním úřadu je smutným obrazem korupce u nás. Petr Rafaj, který je jeho šéfem si udělal z organizace, která by měla korupci potírat doslova dojnou krávu. Po kauze s tendrem na mýto

20.6.2019 v 9:21 | Karma článku: 16.08 | Přečteno: 364 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Na mexické vlně rovnou do pekla…

Tento můj blog budiž varováním všem ženám a dívkám, které uvažují nad tím, že si najdou životního partnera v cizině. Samozřejmě, že mnohdy to „klapne“, já dnes píšu o tom, jak to vypadá, když to neklapne...

20.6.2019 v 8:19 | Karma článku: 20.64 | Přečteno: 870 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Křesťané v nebezpečí na Blízkém východě dobrovolně slouží v izraelské armádě

Křesťané se dobrovolně připojili k izraelské armádě IDF, aby bránili jedinou zemi, která je chrání na Blízkém východě

20.6.2019 v 8:06 | Karma článku: 17.06 | Přečteno: 196 | Diskuse

Michal Konečný

Sousedy si člověk nevybírá.

Angela Merkelová se po havárii v japonské elektrárně ve Fukušimě rozhodla, že Německo nebude mít atomové elektrárny. Jaderné schluß. Na rozdíl od Japonska ale Německo leží na pevné zemské desce a žádná Fukušima tam nehrozí.

20.6.2019 v 7:55 | Karma článku: 14.61 | Přečteno: 222 | Diskuse
Počet článků 44 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2090

Spisovatelka - výtvarnice

knihy

Kdopak by se šmejdů bál? 2015   

Rusanda na větvi 2016

https://www.bux.cz/autor/83894-glaserova-svetlana

Nově taky ještě nevydaná kniha 

Trosečník sibiřský

 

 

 

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz