Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mirek-storch

Nekorumpovatelnost je morální vlastnost, i když má někdo jen

průměrný plat České republiky. Vysoký plat soudců nikdy nemůže zajistit jejich objetivitu a nestrannost. Nemluvě o odborných neúmyslných pochybeních. Nikdo nejsme dokonalý, ale soudci mají plný plat, i když jsou ve stavu nemocných - t.j. zvláštní kategorie občanů, iu kterých neplatí pravidla o platových náhradách v době nemoci. Matka se 14000 Kč  je na tom hůř než soudce, senátor či poslanec, kteří mají další výhody - např. levné stravování a dotované rekreace. Absurdistán.:-/

0/0
15.10.2010 12:03

Brambora Horká

Re: Nekorumpovatelnost je morální vlastnost, i když má někdo jen

Naprosto s Vámi souhlasím, že vysoký plat soudců, nemůže zajistit jejich nezkorumpovatelnost. Jak je všeobecně známo, s jídlem roste chuť. Ale o tom přeci můj článek není!;-)

0/0
15.10.2010 12:36

Primak

Dobreé je nejprve rozumět problému

a pak o něm psát.

Když  opomenu sociální výlevy o nemravnosti platů nad 50 tis. Kč. zatímco "hrdinná" matka yse čtyřmi dětmi má jen 14 tis. Kč. Tak se autorka prezentuje zcela zásadní nedostatky znalostí celého systému.Například fakt, že zatímco pravomoc soudů je dána zákonem a rozhodnutí soudu musí respektovat všichni. Rozhdce nemá apriori žádnou pravomoc. Tu mu svěřují dobrovolně smluvní strany. Tj. nikdo Vám nenutí aby Váš spor řešil za drahé peníze rozhodce, pokud Vy sama  dobrovolně k tomu nedáte souhlas například při podpisu smlouvy.

A to co si dobrovolně sjednávají smluvní strany není problém ani státu a ani morálky a ani práva.

0/0
15.10.2010 10:19

Brambora Horká

Re: Dobreé je nejprve rozumět problému

Bohužel! V případě zločinných tandemů, kdy "podnikatelé" zcela záměrně a cíleně sestavují své smlouvy jako chyták na občany a následně pomocí klamavých praktik tyto smlouvy podsouvají občanům k podpisu v očekávání, že si občan chytáků nevšímne a následně profitují z rozhodčích nálezů, jsou SOUKROMÉ ROZHOCČÍ SOUDY OBROVSKÝM ZLEM!

O mé , či Vaší znalosti , či neznalosti dané problematiky, bych s Vámi mohla dlouze polemizovat...Nemám však o to zájem. Vyjádřila jsem zde svůj názor na věc a za tímto názorem si stojím....Vy můžete mít pochopitelně názor jiný!

0/0
15.10.2010 10:35

Fanýs

Re: Dobreé je nejprve rozumět problému

Nesvéprávným občanům dát opatrovníky a nám ostatním nechat svobodu rozhodování.

0/0
15.10.2010 11:28

Brambora Horká

Re: Dobreé je nejprve rozumět problému

To jako komu VÁM OSTATNÍM???? Mluvíte pane, jakoby jste Vy sám byl jedním z Rozhodců!.....Pakliže tím Rozhodcem nejste, pak Vaše přesvědčení o tom, že máte jakoukoli svobodu rozhodování, je jen pouhou iluzí! Počkejte až Vám  jednou příjde exekuce účtu a Vy budete marně vzpomínat, kdy a jakého přestupku, jste se dopustil a jelikož se přestupků ze zásady nedopouštíte, budete spravedlivě rozhořčen.....

pak si o Vaší svobodě rozhodovat, s Vámi ráda poklábosím ;-)

0/0
15.10.2010 12:42

ondra.novacisko.cz

Re: Dobreé je nejprve rozumět problému

Ja se hlasim. Nikdy jsem nepodepsal a nepodepisu smlouvu, kde by se vyskytoval rozhodce. Kazou smlouvu ctu a pokud je na me tlacen natlask a vytvaren casovy press, tak to nepodepisuju, i kdyby to bylo zlate prase. Proste je to podvod a i presto, ze by druha strana nakonec sve sliby splnila, rozhodci rizeni je nepredstavitelne vysoka cena za to zlate prase.

Lidi co tohle nevedi si zaslouzi tu cenu zaplatit.

0/0
16.10.2010 9:27

KARELM1

Re: Dobreé je nejprve rozumět problému

A co udělat s blbci, kteří nečtou, na co reagují? Podle mne autorka upozorňuje na to, co ve vyspělých státech EU není dávno možné - tedy že sokroumý rozhodce rozhoduje o spotřebiteli. Dokonce i dokazování, že souhlas byl jednoduše zfalšován, bývá často pomalejší než exekutor...

0/0
15.10.2010 12:57

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz