Diskuse

Dáreček

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lahab

Karta od Citi bank...

... funguje úplně stejně. Nevím kde splašili moje soukromé číslo, samozřejmě volají kolem 10, kdy je každý normální člověk až po uši zahrabaný do práce. Večer přišel kurýr. Když jsem mu řekl, ať mi to nechá, že si to prostuduju, tak že teda přijde jindy, ale papíry mi tam nemůže nechat. Kde tedy najdu kompletní smluvní podmínky? Prý na Internetu Citi bank. Tak tam se o jejich kartě dozvíte akorát že existuje a je úúúúúžasně výhodná. Podmínky jsem jaksi nenašel. Vsadím se, že tam někde jsou. aby je nikdo nemohl žalovat, ale tipnul bych si že tak po 118 kliknutí a přes produkty jako hypotéka a nákup státního dluhu. Prostě to samé. Nahrajem na telefon, řeknem pár dobrých vět ( ušetřit můžete až tolik a tolik, je to za 50 za měsíc. Když jsem se zeptal na bezúročné období a případné RPSN po jejím uplynutí tak ať si to najdu na Internetu) a pak už rovnou mistr s průpiskou. Být já banka, tak se snažím jednat seriózně a ne takhle jako poslední podvodník. Pro mě City tímto skončila.

0/0
19.1.2011 21:05

Brambora Horká

Re: Karta od Citi bank...

A strašný je, že to jsou banky, pojišťovny, telefonní společnosti, realitní makléři, podomní prodejci s hrncema, vysavačema, pracíma prostředkama...atd atp.....A jeden aby se už bál podepsat i omluvenku dětem do školy!:-/

0/0
19.1.2011 21:37

Gmur

vyborne!

I dkyz nejsem obeti, takoveto informace jsou pro me zasadni. Ani by me nenapadlo,ze existuje stat a vlada, ktera podporuje tak silene zakony.

Vubec jsem nemela tuseni , ze je neco takoveho mozne. DIKY!!!!

A pokracujte! R^V

0/0
19.1.2011 16:21

mamina2

Re: vyborne!

Je dobře, že to píšou, opakování je matka moudrosti. Ale docela se divím, že se to k vám ještě nedoneslo. Srceryvných příběhů, kdy zákazník nemá žádnou šanci, protože podepsal nějakou pitomou smlouvu doma a předem si nevědomky prodejce vyžádal, je přece v televizi i v novinách spousty. Už několik let.

0/0
20.1.2011 11:34

Urb - Uničtoženie vraga

Tohle já mám každou chvíli. Vidí firmu, tak sají pach peněz

Jenže já se u toho nerozčiluji a raději si je vychutnám. Ještě když jsme začínali a měli obchod, tak jak se někdo blížil s krabicí, bylo jasné, že to vypadá na reklamaci a tak se osádka obchodu dekovala a mě tam nechala. Byla to fantastická škola odolnosti. 90% reklamujících si s výrobkem pohrálo, za dva večery je přestal bavit a zblblí z televize, že v nové éře podnikání si mohou dovolit vše, požadovali utracené peníze.

0/0
19.1.2011 15:06

KOLDAK

Ještě že my nesvéprávní muži máme doma

ženy, které se o nás tak skvěle postarají:-) A to nemyslím zase až tak ve zlém. Fakt je, že nekalé obchodní praktiky mi taky pijí krev, ale jako slušně vychovaný jemný a citlivý muž jsem prostě dlouho neuměl poslat podobné prodejce na patřičná místa a zbytečně jsem s nimi zapřádal debaty, abych neurazil (za nepopsatelných scén v hledišti)

0/0
19.1.2011 14:12

Brambora Horká

Re: Ještě že my nesvéprávní muži máme doma

To jako že myslíte jak, až tak????Co byste si vy zjemnělí citliví gentlemanové bez nás semetrik počali???;-D

0/0
19.1.2011 14:55

lahab

Re: Ještě že my nesvéprávní muži máme doma

No to bysme asi nepočali ;-)

Ale řekl bych, že záleží na každém jedinci a nikoliv pohlaví.

0/0
19.1.2011 21:07

klávesnice ejč pí

já vyhazuji dealery ve stylu semetriky divoké

Na zvonku u dveří mám velký nápis: "Dealeři, nezvoňte!!!" Zvoní. Otevřu, vyletí na ně pes.psa uklidním, chytím, pak se ptám. Bud dealera nenechám domluvit a poděkuji - lepší rozmar, nebo odseknu, že na blbosti nemám čas - horší rozmar, nebo začnu hartusit, že na zvonku je napsáno, že dealeři nemají zvonit. Odpovědi, které jsem dostala a zaujaly mne: My nejsme dealeři, nebo Vy nám nechcete rozumět. ;-D

dávám karmičku, článek by měli admini strčit do výběru aspoň na týden. Jana Šimonová

0/0
19.1.2011 14:08

Brambora Horká

Re: já vyhazuji dealery ve stylu semetriky divoké

;-DDíky! Já mám psy sice dva, ale jsou to zjemnělí gentlemani...Takže to hlídání zůstává holt na mě!;-D

0/0
19.1.2011 14:58

isabell

Re: já vyhazuji dealery ve stylu semetriky divoké

S podomními nabízeči čehokoliv se vybavuji hlavně já, (manžel je na to moc jemnocitný a hlavně méně výřečný) a to tak, že zásadně a jedině přes dveře!

 A to máte vidět ten šrumec a protažené xichty, když se své naučené plky snaží sdělit o pár decibelů hlasitěji ;-D 

Většina to rychle vzdá, pánbíčkáři bývají vytrvalejší, ale tam jsem si celkem jistá v kramflecích a klidě si podebatím a pokud jsou neurvalí (to ale málokdy), sdělím jim medově, cosi o zametení před vlastním prahem, tedy o případech kněží zneužívajících děti a je vymalováno...

Jen jedinkráte mladinká slečna mou taktiku neunesla a kopla nám vzeky do dveří- na takové situace už je manžel "dobrý". Vylítl na chodbu, chytil jí za límec a beze slova vyhodil za domovní dveře ;-)

PS: autorce samozřejmě karma a dík

0/0
19.1.2011 16:41

lahab

Re: já vyhazuji dealery ve stylu semetriky divoké

Jednu dobu mě otravovali Jehovisti. Jednou přišli v neděli právě když jsem po tréninku čistil pistoli. Kouknu do okýnka a zase ti dva s těmi časopisy. Otevřel jsem a pistoli nechal v ruce podél těla. "Co si myslíte o mezilidských vztazích, máte nějaké nepřátele?" Pozdvihl jsem pistoli a řekl "Teď už ne". Od té toby se neukázali.

0/0
19.1.2011 21:16

rito

Bohužel, ve stylu dárečků

je prováděn nejen popisovaný způsob obdarování, ale celé dění u nás.

Hlavně to politické!!R^

0/0
19.1.2011 13:22

VLAKR

Velice dobré varování

pro ty, co věří v různé "dárečky" zadarmo.

Snad jen že v rodinách to bývá obvykle v opačném gardu - to důvěřivější polovičkou bývá spíše žena a tím vyhazovačem obchodníků bývá spíše muž. Možná si tedy autorka celou situaci vymyslela, ale přesto je její příspěvek poučným čtením a varováním.

Takže díky a navyšuji karmu.  

0/0
19.1.2011 11:15

seveřanka jižní

Re: Velice dobré varování

Mám opačnou zkušenost, "vyhazovačkou dealerů" jsem já a z mého blízkého okolí nalítli dva muži ( 1 dealerovi operátora, 1 kreditních karet  ) a jedna žena ( dealer operátora). Ale roli v tom hraje cenná praxe z bývalého zaměstnání. A povaha, nemám ráda, když mě někdo oblbuje a do něčeho tlačí, co nechci, to dealeři většinou dělají, užívají naučené formulky a přitom sami řádně nevědí, co nabízejí. To byl i poslední případ,co otravovali v domě a ještě zmetci bouchali na dveře, když člověk nereagoval na zvonek, se zlou se potázali;-€. Co jsem si všimla, tak muži mívají problém s odmítnutím, když se je na ulici nebo v tramvaji snaží na podpis ulovit mladá slečna. Nemyslím si, že by měla autorka zapotřebí si příhodu vymýšlet :-)

0/0
19.1.2011 15:38

Pierre de Croissant

Red Dwarf

kapitola 2.

"Význam slova petit pro fonty ve smlouvě o půjčce

 byl dotažen do absolutní dokonalosti. Ustanovení o 150 % úroku bylo vepsáno do mikrotečky nad posledním měkkým i smlouvy a to ve slově Podpis"

0/0
19.1.2011 10:28

Brambora Horká

Re: Red Dwarf

Ano přesně tak! A rozhodčí doložka byla vepsána do lomítka ve znaku % který byl vepsán do té tečky nad i ! On byl u Vás taky?;-D

0/0
19.1.2011 11:04

rozbor

OK

Velmi dobře napsané a má to hlavu a patu.VELKÁ POCHVALA autorceR^

0/0
19.1.2011 10:10

strycek-Joe GmbH

Zrovna jsem Vám chtěl dát dáreček, paní Glasserová

, a to úplně zadarmo. Ale když Vy na mne takhle řvete, tak já Vám žádný dáreček nedám

0/0
19.1.2011 10:07

ketr

nikdy jsem nepochopil

jak může někdo cizímu člověku dát podpis pod smlouvu, kterou nečetl....

0/0
19.1.2011 9:59

Saša

To je naprosto běžné.

Lidé běžně podepisují smlouvy, které nečetli. Respektive nečetli celé.

Proto také se smlouvy píší malým písmem a obsahuje velké množství parazitických slov a zcela nadbytečných ujednání a článků bez jakékoli informace a bez jakýchkoli závazků, aby byli kontrahenti odrazeni od jejich čtení a podepsali bez pochopení, k čemu všemu se vlastně zavazují.

0/0
19.1.2011 10:02

Gmur

Re: To je naprosto běžné.

A proto vam ty smlouvy jaksi nedaji kulatne k precteni , je tisice triku a zajaznik je ujisten, ze se nic nedeje.

Ve stresu mnozi podepisi. PROTO je tu pani blogerka, aby varovala.

0/0
19.1.2011 16:22

pedr64

tak nevím,

ztěžujete si na nekalé obchodní praktiky nebo na to, že je manžel d....?

0/0
19.1.2011 9:53

Saša

Nestěžuje si na nic.

Jen se snaží varovat ostatní lidi a vymyslela si k tomu příběh.

0/0
19.1.2011 10:00

Brambora Horká

Re: Nestěžuje si na nic.

Myslíte, že si vymýšlím?:-)

0/0
19.1.2011 15:00

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz